7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju

Apnicis būt drūmam par neskaitāmajām problēmām Latvijā, par mūsu valdību, ar kuru mēs nekad neesam apmierināti? Ar mūsu pārstāvjiem starptautiskajā politiskajā arēnā, kas publiski pazemo Latvijas valsti ar “nasing spešal” un mūsu izslavēto politiķu “ingliš” līmeni? Nesatraucies, mums ir daudz lietas par kurām lepoties, apskatīsim septiņas no tām šajā rakstā!

1. Maza valsts – daudz upes un ezeri.

Iespējams, ka daudzi nav dzirdējuši par šo faktu, bet mūsu mazajā valstiņā ir vairāk kā 12 tūkstošu upes, strauti un tamlīdzīgi ūdens ceļi, un apmēram 2200 ezeri. Laivošanas cienītājiem Latvijā ir tiešām paveicies un netrūkst lieliski maršruti, kurus baudīt pie putnu dziesmām. Kopējais upju garums mūsu valstī sastāda 37 500 kilometrus (nedaudz vairāk kā distance no Rīgas uz Austrālijas Sidneju un atpakaļ)!

2. Mēs sargājam mūsu dabas dārgumus.

Vai zināji, ka Latvijā ir 682 īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kam šāds aizsardzības statuss ir piešķirts caur likumdošanu? Kopumā, šīs teritorijas sastāda vairāk kā 11 procentus no visas mūsu teritorijas! Izskatās, ka mēs tomēr rūpējamies par mūsu brīnišķīgajām dabas ainavām. Turpināsim to darīt, lai arī nākamās paaudzes gan Latvijā, gan no citām pasaules malām, var izbaudīt šos skatus.

gender-equality

3. Mēs cienām mūsu sievietes vadošajos amatos.

Lai gan nekas nav ideāls un mums vēl ir ceļš ejams, Latvija jau izceļas starptautiskajā fonā ar pozitīviem rezultātiem dzimumu līdztiesībā. Pēc 2014. gada datiem, sievietes ieņem 53% no visiem vadošajiem amatiem uzņēmumos ar 10 vai vairāk darbiniekiem, salīdzinot ar 35% vidēji Eiropas Savienībā – apsveicama tendence!

4. Mūsu neatkarības stāsts saviļņoja pasauli.

Kad pasaules medijus apceļoja ziņas par “Baltijas ceļu” – liela daļa pasaules emocionāli sekoja līdzi mūsu iedvesmojošajam stāstam par ilgām pēc neatkarības. “Baltijas ceļš” bija viena no agrākajām un apjomīgākajām cilvēku ķēdes akcijām modernajā cilvēces vēsturē, kā rezultātā tā iedvesmoja arī citas līdzīgas protesta akcijas – gan Taivānā, gan Katalonijā, gan citviet.

money-growth

5. Latvijas ceļš kopš neatkarības no PSRS – progresa piemērs.

Lai cik ļoti mums nepatiktu sūroties par to, cik viss mūsu mīļajā valstī ir slikti – mēs tomēr esam progresējuši ievērojamos tempos un ātrā garā virzāmies prom no Padomju Savienības ēnas. Saskaņā ar “Freedom House” ziņojumu par demokrātiju pasaulē, Latvija ieņem 3. vietu no bijušajām PSRS valstīm – mūsu demokrātija plaukst un zeļ.

Un lai gan mūsu brāļi igauņi un lietuvieši mūs ir apsteiguši – Latvija ieņem 3. vietu pēc IKP uz iedzīvotāju (PPP) starp bijušajām PSRS valstīm, norādot uz būtiskiem sasniegumiem (lai gan vēl ir daudz iespējas uzlaboties) kopš okupācijas varas izdzīšanas.

Ventas Rumba

6. Mums pieder Eiropas platākais ūdenskritums.

Ventas Rumbas platums palu laikā var sasniegt pat 270 metrus – tiešām iespaidīgs rādītājs. Lai gan ūdenskritums ir tikai 1-2 metrus augsts, mūsuprāt tas tikai dod papildus vilinājumu apskatīt šo dabas brīnumu – pasaulē ir pietiekami daudz augsti ūdenskritumi, pietiks mums ar šo!

Asteroīdu Josta - ilustratīva bilde

7. Latvijas vārds – pat kosmosā!

No tūkstošiem identificētajiem asteroīdiem kosmosā, 16 no tiem ir dots ar Latviju saistīts nosaukums. Varbūt skaitlis neizklausās liels, bet atcerēsimies, ka mums nav pašmāju NASA – latviešu astronomi arī atrod veidu kā nest mūsu valsts vārdu pasaulē!

Rakstā publicētie fakti ir pārbaudīti ar neatkarīgiem un uzticamiem avotiem. Ja ir aizdomas par kādu radušos kļūdu – sazinies ar mums!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.