Šodien – Vispasaules Marihuānas Gājiens

Šodien, 6. maijā, tikai divas nedēļas pēc marihuānas cienītāju 4/20 svinībām, visā pasaulē tiek rīkots Vispasaules Marihuānas Gājiens (Global Marijuana March, Million Marijuana March). Gājiens katru gadu tiek rīkots pirmajā maija sestdienā ar dažiem izņēmumiem. Tā mērķis? Protesta akcijas organizatori iestājas pret cietumsodu par vielas lietošanu un glabāšanu, iestājas par marihuānas legālu izmantošanu medicīniskiem nolūkiem un pret plaši izvērsto propagandu.

Protesta akcijas pirmsākumi ir meklējami tālajā 1999. gadā, kad to Ņujorkā organizēja aktīviste Dana Beal, kā rezultātā tas kļuva par globālu fenomenu un šogad tas notiks jau 19. reizi. Līdz šim, akcija ir jau tikusi organizēta 800 pilsētās 70 pasaules valstīs. Citā starpā, gājiena mērķis ir pieņemt marihuānas kultūru un cīnīties pret kulturālo stigmu, kas ap to valda.

Screen Shot 2012-05-02 at 12.35.54 AM

“Global Marijuana March” akcija Kanādas pilsētā Toronto, 2011. gads.

Starp pilsētām, kur šodien tiks organizētas demonstrācijas ir Ņujorka, Losandželosa, Toronto, Vankūvera, Mehiko, Sanpaulu (Brazīlija), Diseldorfa (Vācija), Berlīne un neskaitāmas citas Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Eiropas pilsētas, lai gan iespējams, ka arī tiks organizēti gājieni arī citos kontinentos. Tiešām globāls pasākums. Ja dzīvo ārpus Latvijas – noteikti ieskaties Facebook, Google un citās vietnēs – iespējams, ka pasākums tiek organizēts arī Tavā pilsētā.


Rakstā izmantoti materiāli no www.thecannabist.coglobalmarijuanamarch.ca un Facebook lapas “Global Marijuana March”, kā arī pastarpināti no citiem publiskajiem avotiem.

Advertisements

One comment

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s