Marihuānas lietotāji – veiksmīgi un apmierināti ar dzīvi?

Saskaņā ar nesen publicēta pētījuma rezultātiem, kas aplūkoja marihuānas lietotājus Kalifornijā, tika atklāts, ka šī štata ‘zālītes’ cienītāji ir samērā labi izglītoti un apmaksāti sabiedrības locekļi. Ģimenes ienākumi cienītājiem bija vidēji 93 800 ASV dolāri, salīdzinot ar 70 000 ASV dolāru ienākumiem tiem, kas atturējās.

Uz papīra šī informācija izklausās lieliska, bet ir svarīgi veikt dziļāku izpēti par šiem apgalvojumiem, lai varētu veikt konkrētākus secinājumus. Pētījuma autori ir ASV organizācija BDS Analytics, kas nodarbojas ar kanabisa biznesa tendenču izpēti un uzņēmumu konsultāciju. Tas zināmā mērā liek raudzīties uz rezultātiem ar skepsi, bet pašos pamatos gan tomēr noliedz vispārizplatītos stereotipus par ‘zālītes’ lietotājiem kā apātiskiem, neproduktīviem un slinkiem cilvēkiem – pretējā nometnē nav pētījumi, kas nostiprinātu šādus ģeneralizējošus uzskatus kā patiesus.

Aptaujā tika secināts, ka 20 procenti no lietotājiem bija ieguvuši maģistra grādu augstākajā izglītībā, salīdzinot ar 12 procentiem tiem, kas gan nelietoja, gan iestājās pret šīs vielas legalizāciju. Turpinot, 64 procenti no lietotājiem bija nodarbināti pilna laika darbā, salīdzinot ar 54 procentiem noliedzēju un atturētāju starpā. Naudas ziņā lietotājiem ģimenes ienākumi bija 93 800 ASV dolāri gadā, atturētājiem – 70 000 ASV dolāri gadā, lai gan tas drīzāk skaidrojams ar to, ka turīgākiem cilvēkiem ir vieglāk atļauties papildus izpriecas.

Pētījumā tika arī gūti citi secinājumi, kuros gan mēs neredzējām pietiekami lielu statistisku atšķirību starp grupām (vai neuzskatām, ka šiem rādītājiem ir pietiekami liela nozīme, lai gan tie sniedz pilnāku bildi), šeit trīs no tiem –

  • 36% no lietotājiem atzina, ka ir “ļoti sociāli” cilvēki, 28% atturētājiem;
  • 64% no lietotājiem ir vecāki kādam bērnam, 55% atturētājiem;
  • Pieci no desmit lietotājiem atzina, ka ir apmierināti ar dzīvi, četri no desmit atturētāju grupā.

marihuānas-komplekts

Kopumā var secināt, ka, lai gan šis pētījums nav, mūsuprāt, pietiekami būtisks, lai veiktu ievērojamus secinājumus par marihuānas lietotājiem kā pārāki veiksmīgākiem, rezultāti tomēr ir pietiekami, lai secinātu, ka stereotipi ir nepatiesi un nav balstīti uz statistikas faktiem.

Ja vēlies izlasīt pilno publiski pieejamo pētījuma pirmavotu, spied šeit!


Rakstā izmantoti materiāli no pētījuma pirmavota.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s