Četri ieteikumi svara zaudēšanai – neseko mītiem un puspatiesībām!

Mūsdienās, izplatīta problēma cilvēku progresa vai mērķu nesasniegšanai liekā svara zaudēšanā ir nepareizs uzturs. Liela daļa cilvēku nav informēti vai neapzinās to, ka tieši veselīgs un sabalansēts uzturs ir vairāk kā puse no visa darba. Svara zaudēšanai ir tikai viens vienkāršs pamatnoteikums – patērēt vairāk kalorijas nekā uzņemt! Lasi tālāk…

Kā izvēlēties pareizos produktus un saplānot ēšanas laikus – par to runāsim vēlāk. Šis raksts sniegs vienkāršu ievadu – četri apakšpunkti kā sākt svara zaudēšanas procesu.

  1. Atsakies no cukura un ātrajiem ogļhidrātiem. Šeit ietilpst visas veikalā nopērkamās šokolādes, saldējumi, čipsi un “ātrie ēdieni” (kebabi, burgeri), kā arī gāzētie, saldinātie dzērieni.
  2. Mēģini neuzņemt ogļhidrātus pēc sešiem vakarā. Internetā klīst baumas un puspatiesības par to, vai ir pareizi ēst pēc šī laika svara zaudēšanas nolūkiem. Tomēr, ogļhidrāti un to sniegtā papildus enerģija ķermenim vairs nav tik ļoti vajadzīga. Kā jau mēs zinām vai tagad uzzināsim – lieka enerģija pārvēršas taukos, kas rada papildus lieko svaru.
  3. Uzturi aktīvu dzīvesveidu un sporto! Pavisam vienkārši – ja Tev ir iespēja pārvietoties uz darbu, skolu, veikalu ar divriteni, tad dari to! Riteņbraukšana ir viena no labākajām slodzēm priekš sirds un asinsvadu sistēmas veselības, kas palīdz zaudēt svaru. Nepieciešams arī daudz staigāt ar kājām. Nerunājam tikai par sporta zāles apmeklējumu, kam seko pasivitāte visas dienas garumā. Ar to nepietiek – jādara lietas arī ārpus sava brīvā laika, lai patērētu kalorijas.
  4. Uzņem daudz šķidrumus – vēlams ūdeni! Ieteikumi par daudzumu ir daudz dažādi, bet es ieteiktu tēmēt uz 1,5L – 3L patēriņu dienas laikā, atkarībā no fiziskās slodzes un citiem faktoriem.

Ievērojot šos punktus vien, jau pēc nedēļas jutīsi labāku pašsajūtu un, iespējams, pat nelielu svara zaudējumu! Atceries – patērē vairāk kalorijas nekā uzņem!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.