Tu neticēsi – Obama “nosauc” Trampu par mēslu!

Līdz ar mākslīgā intelekta revolūciju, cilvēce stāv milzīgu izaicinājumu priekšā. No autonomiem ieročiem, kas var pavērst karadarbību par bīstamu un iznīcinošu “robotu arēnu”, līdz mākslīgajam intelektam, kas var pavērsties pret tā veidotājiem. Viens būtisks risks, kas retāk tiek pieminēts – nepatiesu ziņu (fake news) ticamības uzlabošana. Pateicoties AI spējām, kļūst iespējams izveidot vizuālu materiālu, kas absolūti izskatās pēc reāla, bet īstenībā ir simtprocentīgs datorprogrammas izstrādājums. Lasi tālāk…

Lai demonstrētu esošo tehnoloģiju spējas, veidojot nepatiesu saturu – noskaties zemāk esošo video. Tajā ir izmantota komerciāli pieejama aplikācija – FakeApp, kas izmanto mākslīgo intelektu cilvēku seju atainošanai. Papildus, izmantotas arī vecākas tehnoloģijas kā Adobe After Effects. Svarīgi piebilst, ka šis ir tikai sākums. Ja tagad uz šādu materiālu varētu uzķerties cilvēki, kas nepamana noteiktus sīkumus klipā, tad nākotnē atšķirības starp īsto un neīsto nebūs vispār.

Klipā ir redzams bijušais ASV prezidents Barack Obama, kuru ataino BuzzFeed autors Jordan Peele.

Ievadā viņš min, ka mēs tuvojamies ērai, kurā mūsu ienaidnieki var likt mums domāt, ka jebkurš cilvēks saka jebko jebkurā brīdī. Pat ja šie cilvēki neko tamlīdzīgu neteiktu. “Obama” turpina – “piemēram, viņi man varētu likt teikt tādas lietas kā … Killmonger [red. – Black Panther ļaundaris] bija taisnība […] vai, kā būtu ar šo, vienkārši – prezidents Tramps ir pilnīgs un absolūts mēsls.”

Turpinājumā, klipa autors izsaka viedokli, ka šie ir bīstami laiki. Viņš aicina cilvēkus būt uzmanīgiem, uztverot informāciju internetā. Peele argumentē, ka šis ir laiks, kad mums visiem vajag vairāk paļauties uz uzticamiem ziņu avotiem. Tā būs atšķirība starp to vai mēs izdzīvosim vai kļūsim par kādu distopiskas realitātes iemiesojumu. Varam tikai piekrist šim secinājumam – nākotnē jebkurš varēs izveidot jebkādu realitātes attēlojumu. Mums būs jābūt uzmanīgiem, kad saskarsimies ar šādu materiālu no neuzticamiem avotiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.