Taizemes Jaungada dāvana – marihuānas legalizācija medicīnai

Taizeme ir kļuvusi par pirmo Āzijas valsti, kas ir legalizējusi marihuānas izmantošanu medicīniskiem nolūkiem. Valsts parlaments vienprātīgi lēma par grozījumiem 1979. gada narkotiku likumā, kā rezultātā marihuāna kļūs pieejama medicīnas un pētniecības nolūkos.

Likumu grozījumu komitejas priekšsēdētājs paziņoja, ka likuma grozījumi ir parlamenta dāvana valdībai un Taizemes tautai. Viņš piebilda, ka likuma grozījumi sniegs plašākas ārstēšanas iespējas cilvēkiem ar hroniskām slimībām. Svarīgi gan piebilst, ka Taizemes parlamentu ieceļ valsts militārā hunta, kas visdrīzāk nozīmē to, ka šādam solim bija arī valdības atbalsts.

Taizemei jau ilgu laiku ir bijušas ar marihuānu saistītas tradīcijas – šī viela valstī tika izmantota līdz pat 20. gs. vidum kā rīks pret sāpēm un nogurumu. To pat izmantoja sievietes gaidībās, lai mazinātu ar dzemdībām saistītās sāpes, lai gan neiesakām to darīt iespējamo risku dēļ.

Neskatoties uz to, ka marihuāna ir aizliegta Taizemē, dažās valsts daļās pret to ir vieglprātīga attieksme no likumsargiem, kas sniedz iespējas to patēriņam un tirgošanai publiskās vietās.

Āzijā ir starp stingrākajiem narkotiku likumiem pasaulē. Dažās Āzijas valstīs ar realizāciju un kontrabandu saistīti pārkāpumi var novest līdz nāvessodam, kā jau ir vairākkārt noticis pēdējo gadu laikā. Jebkādas izmaiņas šajā reģionā ir būtisks progress marihuānas likumu reformu kustībai.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.